Oddíly

V tomto školním roce fungují pod naší skupinou 3 aktivní oddíly, které se scházejí každý týden v klubovně na pravidelných schůzkách a společně se účastní různých soutěží a akcí.

Šedé myšky

Oddíl Šedé myšky vede Jelena Jurečková společně s instruktory. Oddíl je všeobecně zaměřen, určen pro děti od 7 do 15 let a pod Pionýrskou skupinou Kopřivnice funguje již od roku 1996.

Šedé myšky soustředí svou pozornost hlavně na oblast divadla, hudby, výtvarné a rukodělné činnosti. Od roku 1998 jsou pravidelnými účastníky republikového finále Sedmikvítku.

Šedé myšky Na pravidelných schůzkách se děti věnují různým hrám a dovednostem (učí se jak se chovat v přírodě, vaří, zkouší různé výtvarné techniky, věnují se sportu…).

Pravidelně vyráží na jednodenní výlety nebo víkendové akce. Kromě Sedmikvítku se účastní každoročně celostátního setkání Pionýrů v různých koutech ČR.

Neopomenutelná je také pomoc při pořádání přehlídky Motýlek.

Nezapomenutelné úspěchy

V roce 2001 získali společně s oddílem Olbramští tygři putovní pohár předsedy vlády za výtvarnou a rukodělnou činnost a další rok 2002 se jim tento pohár podařilo obhájit. V roce 2004 obdržela naše PS putovní pohár přímo z rukou Vladimíra Špidly za divadlo.

Ksichtíci

Nezmaři Oddíl vznikl v roce 2014. Pod mladým vedením se shromáždila skvělá parta aktivních a nadšených dětí ve věku od 9 do 13 let.

Oddíl je zaměřen na přežití v přírodě a záchranné složky ČR. Vedoucí si dali za cíl vychovat z Ksichtíků houževnaté, sebevědomé, moderní a pro život použitelné jedince.

Hry jsou směrovány ke schopnostem postarat se o sebe v nepříjemných situacích, ale také k posílení sebevědomí a rozvoji osobnosti.

Rotor

Power Rangers Rotor vznikl ze dvou bývalých oddílů: Nezmaři a Power Rangers. Aktivní členové těchto oddílů spojili síly a společně tvoří hnací motor naší skupiny. Vymýšlejí, organizují a zařizují akce nejen pro členy skupiny ale převážně pro veřejnost (Pohádkový les, Bubu stezka, Ples, tábory...).

Být Pionýrem pro ně znamená vědět víc než ostatní, zažít co ostatní nezažili a mít přátele na které se můžete spolehnout.

Naše kluby

Klub je speciální skupina, která je určena členům s podobnými zájmy. Scházejí se minimálně 1x měsíčně a jsou určeny jak pro oddíly, tak i pro veřejnost.

Airsoftový team: Bratrstvo stažených půlek

B.S.P. B. S. P. neboli Bratrstvo Stažených Půlek je airsoftový tým působící pod záštitou Pionýrské skupiny Kopřivnice. Je složen z jejich aktivních a bývalých členů a společně vyrážejí na akce pořádané ostatními týmy, nebo si jdou jen tak společně zastřílet.

Výtvarný klub činohrátek

V tomto klubu mohou děti vyzkoušet nespočetné množství výtvarných a rukodělných technik. Scházejí se pravidelně jedenkrát měsíčně. Během roku jsou schůzky tématicky zaměřeny a dávají tak příležitost vyrobit někomu například dárek či přání.

Klub vaření

V dnešním světě zaplaveném polotovary a fastfoody se zde děti učí vařit a péct ze základních surovin. Začínají s jednoduchými jídly a během roku vyzkoušejí i jídla složitější na přípravu. Děti jsou při práci pod dozorem vedoucích a společnými silami vždy připraví nějakou mňamku.

Klub deskových her

Jak již název napovídá, scházíme se za účelem hraní her a nejen těch deskových. Nebývá výjimkou vlastní úprava některé známé hry(Člověče, nevzdej to!) či zkombinování více her. Většinou nám jedna hra zabere celý večer a bývá u ni kopec legrace.

Klub dodgeballu OlbramChallenge

Dodgeball je Americký styl vybíjené akorát je o moc rychlejší a hraje se bez nabíjení. Šest hráčů proti šesti se šesti balóny. V Evropě se tento sport začal rozšiřovat od roku 2010, kdy byla založena EDBF (Evropská dodgballové federace). Evropské pravidla jsou stejné až na to, že se hraje se třemi balóny. My jsme již členem EDBF a srpnu 2014 jsme se účastnili mistrovství Evropy ve Vídni.

Pokud máš zájem se k nám přidat, neváhej a přijď se podívat na náš trénink (neděle, 18-20 hod, tělocvična ZŠ Milady Horákové, kapitán: Miroslav Klimecký, tel.: 777 745 887).

Jinak team hledá hráčky, abychom mohli zastoupit i kategorii ženy.