Nejsou žádné pozvánky

Olbram - 1. Turnus: Úsvit do temnoty

Mirek Klimecký, 15. července 2023
Program byl velmi nabitý celý tábor, přidáváme sem report z každého dne, který najdete spolu s fotkami na našem facebooku nebo i instagramu.

Posíláme pozdrav z prvního táborového dne prvního turnusu
Dnes naši účastníci dorazili v odpoledních hodinách na Olbram. Čekalo je oddílové rozdělení, seznámení s oddílem a večer proběhla úvodní scénka k celotáborové hře. A co nás čeká v dalších dnech? To se nechte překvapit, bude to zábava!

Druhý den tábora nám utekl jako voda
Dopoledne se děti seznámily s oddílem a blízkým okolím tábora. Poté jsme se vydali na dřevo, abychom si mohli zatopit pod kamny a mohli udělat táborák.
Odpoledne se děti seznámily se svými superhrdiny v oddíle a tvořili si týmovou vlajku, pokřik a trička a večer jsme se všichni společně setkali u táboráku, kde jsme si zazpívali táborové písně a učili se letošní táborovou hymnu.

Den třetí jsme zvládli na jedničku
Dnes nás čekaly tři velké táborové hry. Dopoledne poměřili síly hrdinové Marvelu proti DC Comics. Nakonec to dopadlo nerozhodně a obě strany hrdinů pokračovaly v táborovém příběhu.
Odpoledne jsme hráli další bojovou hru, ale tentokrát s paperbally, kdy měl každý svou důležitou roli v oddíle a i v celé frakci, a tu ovládli hrdinové z DC Comics.
Večer jsme se bránili postavě Stína, ale pár hrdinů vzdorovalo stínu a přemohli jej!
Zítra vyrážíme na bazén do Únanova! A my se moc těšíme!

Den čtvrtý - výlet na Únanov!
Ráno vyrazili naší hrdinové na koupaliště do Únanova. Někteří se vydali na cestu pěšky, jiní jeli autobusem.
Celý den jsme strávili na koupališti, kde jsme prožili spoustu zábavy, legrace a také jsme si zahráli na písku dodgeball.
Večer na nás poté čekala v tábořišti Just Dance a diskotéka.
Dnešní den si zkrátka všichni užili z plných sil. Mrkněte i na poslední příspěvek s videem z koupaliště.

Den pátý
Dneškem naší hrdinové prošli skrz Stína do říše Českých pohádek .
V odpoledních hodinách jsme se již ocitli na konci cesty, kdy se naší hrdinové vydali na přespání v přírodě pod širým nebem.
Na konci cesty narazili na rytíře Brtníka z Brtníku a Leontýnku .
A zítra dopoledne se naši hrdinové vrací zpět do tábora!

Naší hrdinové se úspěšně vrátili ze stanování
Dopoledne trávili čas ještě na stanování. Při příchodu nás zastihl déšť, který nás poté provázel celým odpolednem, tudíž jsme si užívali především programu v budově.
Zítra si užijeme venkovních her, které měly být dnes.

Hlásíme se vám posedmé.
Dopoledne pomohli naší superhrdinové rytíři Brtníkovi z Brtníku.
Odpoledne jsme se vydali do vedlejší vesnice na bazén, kde jsme si mimo jiné setkali s Rákosníčkem, kterému jsme pomohli vyčistit rybník a tím nám slíbil pomoc proti Stínu.
Večer jsme si museli ulovit večeři sami, a poté si ji opekli na ohni.

Tak je za námi den osmý
Dneškem jsme se překlopili do druhé poloviny tábora a ráno jsme začali oddílovým programem.
Odpoledne jsme pomáhali celotáborovou hrou Makové panence a motýlu Emanueli se sbíráním nektaru.
Večer jsme se jako celý tábor vyfotili a dnešek jsme zakončili letním kinem.

Hlásíme se vám z dne tábora!
Dnešek započal probuzením z letního kina a hrou programových vedoucích, kde si všechny děti užily zábavu!
Odpoledne jsme se vydali do lesa Řáholec, kde jsme narazili na Rumcajze, který potřeboval pomoc dát dopisy dohromady.
Večer jsme se učili věci na branný závod, který proběhne zítra.

Čas nám kvapí a už máme za sebou den desátý !
Dopoledne jsme se šli osvěžit na bazén do Žerůtek, protože nás zužují horka, které nás budou provázet až do konce tábora.
Odpoledne se konal branný závod, kde naší hrdinové využili své zkušenosti z různých odvětví, jako je zdravověda, orientace s mapou, ohniště, uzly a mnoho dalšího.
Večer poté proběhl maškarní karneval spolu se show a diskotékou.
Zítra vyrážíme na výlet a těšíme se na něj! Půlka se vydává za kulturou do Znojma a půlka do zábavního parku na Vranov.

Dnešní den tábora jsme vyrazili na výlety.
Tábor se rozdělil na 2 poloviny a každý si mohl libovolně vybrat, kam se na výlet vydá.
Jedna část zavítala do Vranova, kde navštívili zábavní park. O zábavu v parku bylo postaráno. Bylo zde plno vodních atrakcí, prolézaček, skluzavek a motokáry. Poté jsme se vydali navštívit obec Vranov nad Dyjí.
Druhá polovina se vydala do Znojma. Dopoledne účastníky čekala exkurze v místním Znojemském pivovaru. Poté se odpoledne vydali na laser game. K závěru následovala prohlídka nové požární zbrojnice.
Večer jsme pak stihli zahrát celotáborovou hru, kde naší hrdinové našli slabost od Stína a ví, jak jej mohou zpomalit.Při této hře jsme si oprášili také znalosti Morseovy abecedy.

Dvanáctý den je úspěšně za námi!
Dnešní horký letní den započal oddílovým programem, kdy si naši hrdinové dodělávali hodnosti, ať z nich mohou být superhrdinové. Dále dopoledne k nám zavítali hasiči ze Znojma a udělali nám pěnu, ve které jsme se schladili.
Odpoledne nás čekaly vodní hrátky, kdy naši hrdinové pomáhali Křemílkovi a Vochomůrkovi se zaléváním semínek. To se nám však povedlo a poté jsme si užili miss mokré tričko a skluzavku.
Večer se konal již třetí ročník naší Greates Show, kdy si naší vedoucí připravili večerní show pro naše hrdiny. Ale také i účastníci si připravili svá představení pro vedoucí.

Tak my se hlásíme z a posledního dne tábora.
Již jsme vyjeli z Olbramkostelu a orientační příjezd autobusu do Kopřivnice je mezi 17-18 hodinou.