Mistrovství ČR v Dodgeballe PRAHA 2022

Mirek Klimecký, 11. května 2022
Jinak Pionýry z naší PS máme rosety mezi několik týmů.
Každý se umístil dle týmu viz níže ve výsledcích.
Chomutov: Jan Sadílek, Robin Slaný, Michal Hudec, + účastníci outdoor campu Olbram Challenge
Frýdek-Místek: Petr Liberda, David Řeha, Petr Slejv Žingor, Dominik Horňák,
Kopřivnice: Richard Štěpánek, Mira Klimecký II, Jiří Koňas, Verča Ridzáková, Martin Růžička,
Brno: Karolína Pustějovská, Zbyňa Válek, Kristýna Kožušníková, Filip Dospiva.

Celkem 16 pionýrů z naší PS bylo na Mistrovství.
Jak si, ale vedl náš hlavní klub Kopřivnice Olbram Challenge ?

Po 30 měsících jsme mohli opět změřit síly s týmy mimo Moravu. A to na čtvrtém Mistrovství ČR v Praze 7. - 8. 5. 2022.

Zápasy byli velice vyrovnané akorát jsme bohužel nejeli v plné sestavě což se projevilo na nedělních zápasech, jelikož nám docházeli síly.

Každopádně jsme nasbírali hromadu zkušeností a informací, abychom příští rok na domácí půdě ukázali ještě lepší výsledky.

V kategorii MUŽI jsme měli velice těžkou skupinu, jelikož nás čekali dva rivalové z Moravské ligy. V základní skupině jsme podlehli pouze Brnu a vyhráli nad Plzní a Frýdkem- Místkem, což bylo překvapení turnaje, jelikož jsme byli jediný mužský tým, který porazil i letošní mistry v této kategorii. Bohužel po velice vyrovnaném zápase jsme prohráli proti Praze o postup do čtvrtfinále. K cestě k 5. místu jsme porazili ještě Brno B a Chomutov.

V kategorii MIX jsme porazili Plzeň, Prahu A a podlehli Ústí nad Labem. Na postup do čtvrtfinále nás čekala Praha B, kterou jsme porazili. Boj o semifinále jsme prohráli s Brnem. Tudíž o třetí místo jsme se znovu utkali s Prahou A na kterou jsme už neměli v neděli dostatek sil a tak jsme skončili na krásném čtvrtém místě!

V kategorii ŽENY jsme se museli spojit s dvěma holkama s Chomutova, jelikož naše holky jeli pouze tři. Tudíž hráli v ženské kategorii jen v pěti místo šesti a nebyli sehrané a nemohli střídat což se podepsalo taky na výsledku. Ale i díky tomuto handicapu dokázali porazit v základní skupině Frýdek-Místek. Zápasy o umístění dokázali i remizovat s Plzeňskými děvčaty.
Pro nás jsou, ale naše tři ženy vítězky, jelikož museli hrát všechny hry i v kategorii mix. Nemohli se ani vystřídat a zvládli hrát až do samotného konce turnaje.

Za náš tým jsme velice spokojeni s výsledky, jelikož v mužích jsme konečně porazili Frýdek-Místek a v kategorii mix jsme ani nevěřili, že by jsme se umístili na čtvrtém místě.

Nyní jsme ve fázi regenerace, zpětné vazby po herní a trenérské stránce, dále hledání nových hráčů, zakládání dětského týmu a již už teď pracujeme na pořádání MČR v Kopřivnici v květnu 2023.

Děkujeme Pionýr Kopřivnice a Městu Kopřivnice, za podporu našeho dodgeballového klubu OlbramChallenge Kopřivnice.