Opět úklid Kopřivnice

Opět úklid  Kopřivnice
Božena Klimecká, 3. května 2021
Neskutečných 60-70 lidí se zúčastnilo naší dnešní úklidové akce v rámci Dne Země, potažmo akce Ukliďme Česko, Ukliďme Kopřivnici. Děkujeme všem, byli jste skvělí 💚. Speciální díky patří firmě Moravské úklidové služby s.r.o, Pionýr Kopřivnice a Stage BOX, bez kterých bychom to nezvládli v takovém rozsahu 💪. O děti bylo postaráno a děkujeme také jim za milou pomoc 👐. Trochu jsme se obávali, jak to zvládneme v této covidové době, ale i přesto, že se jednotky prakticky nepotkaly, tak vše klapalo na jedničku. I když jsme dnes nasbírali stovky kilogramů odpadu, máme pocit, že lidé se ke svému prostředí chovají čím dál zodpovědněji 💚. Problém vnímáme v okolí zázemí supermarketu TESCO, kde mají sice dobře vyřešený sklad odpadu, ale když odpad leží pouze před klecí, zafouká vítr a odpadky jsou okamžitě na trati a v celém okolí. Bohužel jako velmi špatnou situaci hodnotíme v oblasti garáží u koupaliště, kdy místní kutilové odhazují vše do volné přírody (pneumatiky, skla, tlumiče, výfuky, asfaltové pásy, barvy, olej, …). Byli jsme také překvapeni velkým množstvím odpadu na Raškově vyhlídce. V rámci úklidu jsme navíc připravovali úplně novou plochu pro legální street art. Informace přijdou brzy. Sledujte náš Facebook.
Užívejme si krásné přírody! Už teď se těšíme na další akce.
Zde je seznam okruhů:
💚 1. skupina "Lašská naučná stezka" - Bezručova vyhlídka, zřícenina hradu Šostýn a jeho přilehlý rybník, Raškova vyhlídka, Janíkovo sedlo, Červený kámen, okolí sjezdovky
💚 2. skupina "Koleje" - železniční trať v úseku od nákladového nádraží po obchodní dům Kaufland, prostranství za obchodními domy Kaufland, Lidl a Tesco
💚 3. skupina "Sever" - okolí dětských hřišť, okruh Paseky (ulice Severní, ČOV, Na Pinkavce, Kaplička, Paseky)
💚 4. skupina "Bílá hora" - Sluneční, zahrádkářská kolonie, Bílá hora
💚 5. skupina "Kopřivnička" - úklid oblasti proti proudu Kopřivničky z centra směrem Alšovka (okolí hřišť, břehy Kopřivničky)