Mistrovství střední Evropy - 2020

Mirek Klimecký, 4. března 2020
Česká reprezentace se ve dnech 29. 2. 2020 a 1. 3. 2020 zúčastnila Mistrovství střední Evropy (CEC) ve Švýcarsku. Na místo odjely tři české reprezentace, po jedné v kategoriích muži, ženy a mix. Mistrovství se účastnilo celkově 8 států ze střední Evropy – Rakousko, Itálie, Chorvatsko, Španělsko, Nizozemsko, Maďarsko, Švýcarsko a Česká republika. Celkově 31 mezinárodních týmů a přes 200 hráčů dodgeballu.

Z naší Pionýrské skupiny se této reprezentace účastnilo 7 hráčů! (Žingor, Klimecký, Liberda, Řeha, Kožušníková, Pustějovská, Válek a Štěpánek)

Česká reprezentace odjížděla s pocitem, že všichni hráči za poslední rok udělali pokrok a těšili jsme se na srovnání s ostatními mužstvy. Jak jsme dopadli?

První den se hrály základní skupiny. V kategoriích Muži a MIX první dva týmy postupovaly do čtvrtfinále, v kategorii Ženy přímo do semifinále. V neděli probíhala vyřazovací část.

Den 1.
Muži hráli v základní skupině se Španělskem (V), Rakouskem 1 (P) a Chorvatskem 1 (V). Ve skupině skončili druzí a zajistili si postup do čtvrtfinále.
Ženy hrály proti Nizozemí (V) a Chorvatsku (V) a zajistily si postup do semifinále.
MIX hrál proti Španělsku (V), Chorvatsku (V) a Itálii (V), obsadil ve skupině suverénně první místo.
Den 2.
Muži nastoupili do čtvrtfinále proti Švýcarsku 2 a po vyrovnaném, nervy drásajícím zápase slavili postup do semifinále po výsledku 14:12.
V kategorii MIX naše reprezentace nastoupila také proti Švýcarsku 2 a vyhrála jasným způsobem 19:5.
Všechny tři reprezentace tedy postoupily do semifinále, což se kromě nás povedlo pouze týmu Rakouska, což je dodgeballová velmoc a úřadující Mistři Evropy ve všech kategoriích.
V semifinále Muži nastoupili proti Rakousku 1, ve kterém zvítězili a oproti papírovým očekáváním se dostali do finále.
V kategorii MIX se česká reprezentace utkala s týmem Rakousko 1a Ženy nastoupily do semifinále proti Itálii. Obě reprezentace bohužel prohrály a čekal je boj o třetí místo.
Ve finále Muži celý zápas dotahovali, ale nakonec jej dotáhli až do dramatické koncovky. Průběh zápasu se jim ale zvrátit nepodařilo a po prohře 16:18 skončili na druhém místě.
V kategorii MIX česká reprezentace porazila Nizozemí a skončila na třetím místě.
Ženy v zápase o třetí místo podlehly Rakousku 1 a skončily na čtvrtém místě.

Dodgeball v Česku funguje zhruba pět let a za tu dobu se rozrostla členská základna i počet úspěchů. Buďte u toho s námi. Jsme víc než jen tým. Jsme rodina!