Mistrovství ČR Dodgeball 2019 ve Frýdku-Místku

Mirek Klimecký, 27. listopadu 2019
Pod naší skupinou máme registrované tři dodgeballové kluby a všechny se zúčastnili MČR v několika kategoriích.

Nejstarší tým, který objevil dodgeball je tým OlbramChallenge, který navštěvuje nejvíce hráčů a pionýrů z Kopřivnice.

Druhý tým vznikl pod Pionýry z Frýdku-Místku, kteří se hlásí k naší skupině a založili si tak vlastní dodgeballový klub Rudí Orli. A po třech letech fungování také byli pořadateli třetího MČR.

Poslední tým je raritou a to z řad dětí z Chomutova, které koučují naší vedoucí z PS Kopřivnice i přes celou republiku.

Pár pionýrů je ještě v Brně, ale Brněnský klub je zase pod vysokou školou.

Mno a všichni jsme se sešli, abychom změřili síly, ještě s Ústím nad Labem a Prahou.

Kategorie jsou vždy tři a nejsou věkově omezeny a tak Bobíci z Chomutova nastoupili proti těžké váze dospělých. Kategorie jsou vždy ŽENY/MIX/MUŽI.

Frýdek-Místek ukázal své kvality že má zkušené hráče, kteří hráli i Rakouskou ligu a reprezentují i ČR na Evropských šampionátech. Loňském roce trojnásobní mistři, letos jim to pokazili ženy z Brna.
A tak Frýdek triumfoval pouze v mužích a v mixu.

Bobíci z Chomutova - hratelně na tom byli velice vyrovnaně, ale fyzicky nejsou ještě svalově vyvinutí jako dospělí.

No a OlbramChallenge z Kopřivnice po roce spadl o další dvě příčky. Ale vůbec nám to nevadí neboť jsme měli hodně nováčků a na nejstarší tým v republice, který několik let někdo opouští je naše 5. místo v mužích zasloužené.

Výsledky jsou na fotkách a nebo navštivte oficiální FB stránky nebo web Czechdodgeball.

Co se týká MČR bylo velice náročné, ale perfektně zorganizované a všichni si odvezli mimo kyselinu mléčnou ve svalech i kopu krásných zážitků a zápasů.