Tábory OLBRAM sezóna 2019
31. srpna 2019 So

Mistrovství Evropy v dodgeballe 2019

Mirek Klimecký, 31. července 2019
Z Mistrovství Evropy odjíždíme spokojeni, neboť jsme si vybojovali postup na Mistrovství WDBF ve Velké Británii!

Na letošním Mistrovství Evropy jsme reprezentovali ČR ve všech třech kategoriích z hráčů složených ze tří klubů (Rudí Orli Frýdek-Místek), Dodgeball Brno a Dodgeball OlbramChallenge z Kopřivnice.
Celkově nás jelo 23 z toho 20 hráčů ve složení 12 mužů a 8 žen.

Mistrovství trvalo celé 4 dny 25. - 29. 7. 2019 a to v Newcastle Upon Tyne, kde se první dva dny hráli základní skupiny, která byla nešťastná pro start pro v kategorii mužů.

Třetí den rozřazovací zápasy a čtvrtý den o konečná umístění.
Pro všechny skupiny nám postup zhatili Italové! Níže se dozvíte kde!
U mužů jsme ve skupině potřebovali na postup ze skupiny porazit Itálii, ale bohužel se tak nestalo a tento zápas nám pokazil celé mistrovství v kategorii mužů. Tím jsme nepostoupili ze skupiny do top 8 ani na skóre, jelikož jsme měli ještě silné Angličany ve skupině. Nakonec jsme se umístili na 10. místě v kategorii mužů ze 14 států Evropy.
V Kategorii mix jsme měli ve skupině Itálii, Skotsko a Belgii. I v mixu jsme podlehli Italům a nedostali se do druhého místa v tabulce a tak nám zbylo hrát o 9-12 místo. S tím, že tyto zápasy jsme zahráli s odřenýma ušima a skončili na 9. místě ze 16 státu Evropy.
V kategorii žen jsme krásně propluli skupinou a umístili se na druhém místě ve skupině po prohře s Anglií a výhrou nad Švýcarskem, Nizozemskem a Irskem.
Postup do čtvrtfinále nám zhatili opět Italky a mohli jsme tak hrát už pouze o 5-8 místo. Se Švédky jsme zápas zvládli a tak nás čekali Severní Irky v boji o 5. místo. Bohužel Severní Irsko bylo letos neskutečně silné a tak jsme podlehli i v ženách a zůstali tak na 6. místě.

Postup do WDBF mají první 4 státy, ale s tím že několik státu patří pod jeden stát a to Velkou Británii, tak na WDBF to kleslo až na 6. místo a Česká Reprezentace se tímto bude účastnit WDBF 2020 ve Velké Británii!!!

Tohle je naše první nominace na WDBF od roku 2014, kdy jsme poprvé jeli na Mistrovství Evropy v Kategorii mužů!
Co se týká reprezentace, tak bych chtěl poděkovat za vynaožené usílí po celý rok a dost osobních financích na uskutečnění reprezentace na ME 2019 v Newcastle!

Za Českou asociaci dodgeballu, z. s. - Předseda Klimecký Miroslav

Účastníci za PS Kopřivnice celkem 10 lidí - Liberda P., Řeha D., Klimecký M, Žingor P, Kubela R, Pustějovská K, Kožušníková K, Válek Z, Sadílek H a personál Richard Štěpánek :)