1. turnus - Harry Potter

Božena Klimecká, 28. července 2019
Už je to tady!

Všichni nám přijeli v dopoledních hodinách na začátek prvního turnusu a tímto jsme odstartovali sezonu 2019. Po příjezdu proběhlo ubytování, zdravotní filtr, sběr dříví v lese a nyní se chystáme na večerní nástup.

Příjezdový den tábora uběhl jako voda a hned po snídani jsme si zahráli první CTH (celotáborovka hra), která se jmenovala Vrba mlátička. Po poledním klidu jsme si zašli do Příčné ulice a vyrobili jsme si hůlky, kravaty, znaky a sovy. Po večeři jsme zapálili oheň a vysvětlili dětem celou CTH. Třetí den tábora, první celodenní výlet už je za námi. Výlet na koupaliště do Únanova vzdáleného 11,5 km od tábořiště zvládli všichni i ti nejmenší. Sice nás na koupališti zastihl déšť. Ten nás ale nijak neodradil a po večeři jsme pro děti udělali diskotéku .Čtvrtý den, už je taktéž za námi a my se za pochmurného počasí učíme kouzlit, vařit lektvary, hrát famfrpál a magické šachy.

Další den tábora se děti vydaly směrem k Šimperáku, kde stanovaly mimo tábořiště. Přes noc musely hlídat své kolejové vlajky, které jim byly nakonec ukradeny.Šestý den tábora jsme se vrátili ze stanování na Šimperáku a udělali si oddílový program (OP) a po večeři jsme si zahráli hru Tajemná komnata.

Sedmý den tábora jsme se vydali na celodenní výlet do Uhřičic na zámek a do vojenských bunkrů. Po večeři jsme uspořádali Halloween. Osmý den tábora jsme uspořádali turnaj v mudlovském famfrpálu, odpoledne turnaj kouzelníků a večer si upekly špekáčky a udělali pohodu u ohně.Devátý den tábora jsme se ráno vyfotili, odpoledne jsme dohráli famfrpálový turnaj a večer jsme si udělali Star Dance. Desátý den tábora je za námi, ráno přijeli hasiči ze Znojma nám ukázat techniku. Odpoledne jsme si zahráli relikvii smrti. Po večeři jsme si promítli scénky ze stanování.Jedenáctý den, ráno k nám zavítala celní správa, aby nám ukázala jejich práci. Odpoledne jsme pro děti přichystali ohnivý pohár a vítaly a po večeři večerní show.dvanáctý den tábora, tábor se chýlí obrovskou rychlostí ke konci. Dnes jsme se vydali na zámek Miroslav a po obědě do Znojma. Večer jsme bránili Bradavice.