Tradiční výšlap na Javorník
17. ledna 2020 Pá

Dodgeball - OlbramChallenge 3. Místo v Rakouské první lize

Mirek Klimecký, 8. června 2019
Každopádně jsme složili tým z Pionýru PS Kopřivnice, kteří vedou kluby mimo Kopřivnici i ve Frýdku-Místku a v Brně.

A přihlásili se do první Rakouské dodgeballové ligy 2018/2019. Každý měsíc jsme jeli na jednu neděli do Vídně či okolí Vídně, abychom každou ligovou neděli zahráli čtyři až pět zápasů. Z důvodu vzdálenosti to bylo časově i finančně velice náročné, ale co bychom neudělali pro kvalitní dodgeball! Jelikož Rakušané jsou mistři světa z roku 2018 a máme s nimi velice vyrovnané zápasy.

Po celou dobu ligy jsme se drželi mezi 3.-5. místem a nakonec jsme bodově skončili na třetím a dostali tak lehčí soupeře do čtvrtfinále, ty jsi porazili a dostali se tak do semifinále. Semifinále jsme s velice těžkým soupeřem prohráli a nastal tak boj o třetí místo, ze kterého jsme měli veliký respekt. Nakonec se zadařilo a vedení z první poloviny zápasu, jsme si dokázali ohlídat a skončili tak první Rakouskou ligu 2018/2019 na krásném třetím místě!

Nyní nás čeká soustředění a v červenci vyrážíme na Mistrovství Evropy do Anglie.

Tým OlbramChallenge za Pionýrskou skupinu Kopřivnice reprezentovali - P. Žingor, P. Liberda, D. Řeha, Z. Válek, F. Dospiva, J. Sadílek, M. Hudec, R. Kubela, M. Klimecký, všichni jsou také členové a hráči České asocicace dodgeballu, z. s.

Mimo z řad PS Kopřivnice reprezentovali dále z Frýdku a Brna - R. Pítr, R. Ruffer, L. Halamíček a T. Muller.

autor: Miroslav Klimecký