Olbram I. turnus

Božena Klimecká, 30. července 2018
Letos jsme měli i jinak rozdělené oddíly a to tak, že byly podle věku, tudíž se lišil počet dětí v oddíle i vedoucích. Ale soutěžní jednotky jsme si rozdělili až na místě, neboť některé děti po roce vyrostou a pomalu jsme je ani nepoznali.
Byly rozdělení do 8 jednotek, z toho 4 rebelské a 4 imperátorské. Rebelové byli pod vedením generála Obi-wana Kenobiho a Imperatorské jednotky pod vedením Lorda Dart Wadera.
Dějová linie se odehrávala od první až po šestou epizodu a díky skvělému počasí, které roky nepamatujeme, se odehrálo víc her, než bylo v plánu a tak 17 velkých bitev rozhodlo o nejlepší jednotce.
Dále jako jeden ze čtyř programáků mám pro vás jako rodiče pochvalu, neboť hry letos byly velice složité a věnovali jsme vysvětlování hodně času a také to pak stálo za to.

Kromě etapové hry jsme samozřejmě byli hodně i mimo tábor: výlet do Znojma, aquapark Únanov, dále Třebíč a muzem letectví. Tradičně také chodíme na přespání v lese a to máme další dva dny mimo tábor.
Říkáte si asi, jak je možné tohle všechno stihnout? Jednoduše když je zápal od nás, tak ho mají pak i vaše ratolesti.
Na Olbramu, přímo na 1. turnuse jsem byl již šestadvacetkrát a patří k těm, na které budu dlouho vzpomínat. A může za to celek účastníků a personálu.

Tímto bych chtěl poděkovat personálu a vedoucím, kteří si vzali patnáct dní volna ve svém životě a věnovali ho dobrovolně dětem na Olbramu.
Jelikož každá strana má svůj rub a líc, na Olbramu zažij VÍC!

Za PS Kopřivnice Klimecký Miroslav