KROUŽKY

Nejsou žádné pozvánky

4. Turnus Elektrotábor

Mirek Klimecký, 6. září 2024
Všichni účastníci měli možnost zlepšit své dovednosti v pájení, postavit funkční výrobky a zúčastnit se radioamatérských závodů (SSB a QRP závod). Celotáborová hra letos nesla téma inspirované slavným fyzikem Robertem Oppenheimerem, což přineslo mnoho zábavných a poučných aktivit, které děti velmi bavily.

Jedním z hlavních výletů letošního ročníku byla návštěva jaderné elektrárny Dukovany, kde děti mohly na vlastní oči vidět, jak funguje jeden z nejdůležitějších zdrojů elektrické energie v České republice. Dále jsme se podívali do Moravských Budějovic, kde jsme navštívili místní koupaliště.

Odbornou náplň tábora opět zajišťovali zkušení lektoři, kteří během roku vedou elektro kroužky pro děti. Děti měly jako každý rok na výběr z široké nabídky stavebnic a mohly si vybrat výrobky odpovídající jejich dovednostem. Pro ty, kdo si nebyli jistí, jsme měli připravený startovací výrobek - detektor kovu. Na základě kvality jejich práce jsme pak děti rozřadili do různých technických skupin.

Letos byl zájem o tábor opět velký, a i když jsme navýšili kapacitu, nemohli jsme bohužel uspokojit všechny zájemce. Už teď se těšíme na další ročník a doufáme, že bude stejně úspěšný jako ten letošní!