Pozvánky

Tábory OLBRAM sezóna 2019
31. srpna 2019 So
Pozvánka do našich oddílu
27. září 2019 Pá
Drakiáda
28. září 2019 So
Noční BUBU stezka
19. října 2019 So

Info

Jen pro členy

Přihlašovací jméno

HesloRegistrace

Kontakt

Adresa:
Pionýr Kopřivnice
Sokolovská 393
742 21 Kopřivnice
pionyrkoprivnice{a}centrum.cz
Vedoucí PS:
Božena Klimecká
tel. 606 445 245
Účet: 2400112377/2010

Dodgeballisté Pionýra reprezentovali Česko

Dodgeballisté Pionýra reprezentovali Česko
Božena Klimecká, 26. března 2019


Ústí nad Labem (cab) – Po prosincovém mistrovství ČR v dodgeballe hostilo Ústí nad Labem o víkendu 9. a 10. března Mistrovství střední Evropy (Central European Championships), kterého se zúčastnilo cca 220 hráčů z osmi zemí. V české reprezentaci hráli také dodgeballisté z týmu OlbramChallenge Kopřivnice spadajícího pod místní organizaci Pionýr – Miroslav Klimecký (zároveň předseda České asociace dodgeballu), Petr Žingor, Karolína Pustějovská, Petr Liberda, David Řeha, Zbyněk Válek, Jan Sadílek, Filip Dospiva, Kristýna Kožušníková a v organizaci turnaje Richard Štěpánek, Radek Kubela, Ondřej Šmída a Dominik Schindler.

Miroslav Klimecký popisuje dodgeball jako rychlou, akční a zábavnou vybíjenou s pěti míči a šesti hráči proti sobě. V Evropě se hraje od roku 2010 a v ČR byl první klub založen před pěti lety. Nyní již funguje Česká asociace dodgeballu, která sdružuje všechna města po celé ČR, kde se dodgeball hraje, do jedné komunity.

Českou republiku reprezentovalo na mistrovství střední Evropy šest týmů (v každé kategorii dva) o 46 hráčích z Kopřivnice, Frýdku-Místku, Brna, Prahy a Ústí nad Labem. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo žen, které vybojovalo třetí příčku, a zajistilo si tak účast na červencovém mistrovství Evropy v Newcastlu v Anglii, druhý ženský tým pak skončil sedmý. Muži obsadili páté a sedmé místo a smíšená družstva skončila na sedmé a desáté příčce.

Na konci února ještě dodgeballisté OlbramChallenge Kopřivnice odehráli čtvrtý turnaj I. ligy mužů rakouské soutěže, po kterém figurují na páté příčce ze sedmi týmů. Stejný počet bodů má však i čtvrtý Wolfpack DC, o bod víc pak má tým na třetím místě SU Dodgeball Ninjas Vienna – Garados.
 
Zatím bez komentáře - přidej první.
Zbyněk Kocián, Filip Dospiva 2005 - 2014