IV. Turnus - ELEKTROTÁBOR

Mirek Klimecký, 4. září 2018
Elektrotábor je letní dětský tábor pro děti od 10 do 16 let se zájmem o elektrotechniku. Pořadatelem je Pionýr Kopřivnice. Odborně tábor zajišťují zkušení lektoři z radioklubu OK2KJT (Vsetín), kteří během školního roku vedou elektro kroužky pro děti.

Letos se tábor konal od 1. srpna (středa) do 12. srpna (neděle) 2018 na stanové táborové základně u obce Olbramkostel (11km severozápadně od Znojma). I když byla kapacita navýšena o druhý tábor - Elektrotábor Junior, zájem byl tak velký, že koncem ledna byl tábor plný a my opět museli z kapacitních důvodů odmítnout pár přihlášek.

Jak to probíhalo:
Jako každý rok jsme měli nachystaných mnoho výrobků pro děti. Každý měl tedy možnost zaškrtnout si v tabulce výrobek, který chce stavět. Jelikož děti ne vždy odhadnou své možnosti, tak na řadu přišel startovací výrobek - házecí kostka. Tu si po zapájení každý očísloval. Na nás pak zbyl úkol nejtěžsí, přiřadit dětem výrobky podle jejich pájení - buď měly na výrobek, který si zaškrtly, nebo jsme se s nimi domluvili na lehčí variatě.

Vedoucí:
Základem dobrého tábora je skvělá parta a bez těchto lidí by se tábor nemohl uskutečnit. Příprava tábora začala koncem roku 2017 a zabrala stovky hodin práce. Na tábor si všichni vedoucí vzali dovolenou, nebo obětovali kus prázdnin - Děkujeme všem za pohodový průběh. Velký dík patří hlavně Robinovi OK2UWQ, který přípravám tábora věnoval mnoho svého volného času

Oddíly:
Děti byly rozděleny do čtyř oddílů podle barev - červení, černí, zelení a modří. V každém oddíle bylo 11 dětí, o které se starali oddílová vedoucí a lektor. Oddíly mezi sebou soutěžily v celotáborové hře. Pro lepší rozlišení měl každý účastník vlastní kšiltovku a triko v oddílových barvách. V rámci CTH (celotáborová hra) se vždy dva oddíly spojily a vytvořily tak světlou a temnou stranu, které soutěžily proti sobě - červení + černí a zelení + modří.
Elektrotábor je dobrovolnický projekt nadšených lidí, kteří se rozhodli nadchnout děti pro (elektro)techniku a ukázat jim radioamatérský svět.

Autoři článku (vedoucí Elektrotábora)