III. turnus - Indiánské léto na Olbramu

Petr Frňka, 7. srpna 2018
Kmeny Ýgl´s , Kikiwaka a Modré Ynčučuny si od Šamanky vyslechly, že k nim Bílý otec vyslílá své zástupce, kteří dorazí ze západem slunce. Je potřeba se na to řádně připravit. A tak nastal v každém kmeni ruch. Začaly se vyrábět slavnostní totemy, leštily se zbraně a šily se slavnostní oděvy speciálně pro tuto příležitost.

A pak zapadlo slunce za okraj prérie a přišli Misionáři se sdělením, že Bílý otec by s nimi rád navázal přátelské vztahy a zároveň by je rád něco naučil. Po poradě indiánských válečníků a se souhlasem náčelníků započala mise Misionářů.

Během několika dnů, kde nechyběly souboje či přátelské turnaje mezi kmeny a Misionáři, všichni společně prozkoumali neznámé území či navštívili významné lokality jak indiánů, tak bílých lidí.

Indiány hlavně zaujalo město Znojmo a letovisko Unanov. Misionáři byli zaskočeni jezerem na Žerůtkách. Byli okouzleni krásou žen a mužů při večerní slavnosti Miss a Missák a hlasem indiánů při Slavíkovi.

Pár večerů strávili společně sledováním pohyblivých obrázků na plátně, které jim poslal jako dar Bílý otec.

Závěr setkání patřil velkému ohni, kde došlo k předání památečních darů a k samotnému rozloučení.

Šamanka

Děkujeme za věcné odměny či jinou podporu našeho tábora:
firmě DERUTEX s.r.o. z Příbora
firmě BIKE FUN International s.r.o. z Kopřivnice