Elektrotábor 2017

Mirek Klimecký, 15. srpna 2017
Po měsících příprav jsme měli letos možnost vyrazit na základnu v Olbramkostele již v neděli 30.7. a tak jsme měli den navíc na chystání. A že toho nebylo málo :). Bylo třeba také nachystat auto pro cestování časem a další rekvizity k celotáborové hře.

V den příjezdu dětí 1.8. jsme byli v chystání vyrušeni návštěvou z hygieny. Vše dopadlo OK a my mohli pokračovat v přípravách.

Letošní změnou byl přechod pod Pionýr, z. s. - Pionýrská skupina Kopřivnice, kterým základna patří, ale také vyrobení nové táborové vlajky s logem, což bylo přivítáno na prvním nástupu s obrovským nadšením.

V rámci celotáborové hry nás čekal výlet do minulosti (1987), budoucnosti (2047) a poté na divoký západ (1887).

První den bylo klasické seznámení se základnou děti čekala scénka jako úvod do první hry. Pro cestu do minulosti bylo třeba nasbírat dostatečné množství plutonia (vody) v nafukovacích balóncích. Následující dny se hrály další hry, tématicky zapadající do trilogie Návrat do budoucnosti, jen základ těchto her byl v zásadě obdobný jako loni u Hvězdné brány. To starší účastníci brzy odhalili a mívali připomínky... To bylo tak trochu způsobeno tím, že byl nový programák a jel nejoblíbenější hry. Na druhou stranu, jednou za rok se to snese, stejně jako podobné jídla z kuchyně. Kdo remcá, ať zkusí jíst v naší kantýně...stejné jídla prakticky každý týden :P.

Co se týká technického programu, tak letos kromě labu byly k dispozici drony, rakety na pevný pohon, pneumatické rakety a také lišky. Mirek dal dvě technické odpoledne namísto "běhacích" her a tak oddíly soutěžily v zručnosti ovládání dronů, vyrobily si pneumatické rakety a také si tvořili oddílové loga, které ke konci tábora úspěšně naprogramovali do LED matice 12x12 bodů (40x40cm).

Jako startovací výrobek se stavěl potleskový spínač s výkonovou LED (1W)
Na výběr jako další výrobek byly stavebnice:
cvrček, siréna, kostka pro začátečníky
bandita, FM rádio, CMOS hodiny, RFID zámek pro mírně pokročilé až pokročilé
USB hodiny, LED matice 15x7 pro pokročilé
RGB matice a RLC metr pro velmi pokročilé.

Jako výlet měli děti letos možnost navštívit jadernou elektrárnu Dukovany a také vodní elektrárnu Dalešice. Fotek není moc, takže reportáž až na webu Elektrotábora ;)

V neděli jsme chystali vše pro vyjetí v QRP závodě ze 3 stanovišť (OK2KET, OK2KJT a OK2KFJ), ale déšť nás donutil postavit pouze jedno stanoviště u posedu a zájemci se pak postupně střídali. Počet spojení nebyl velký, zjevně dost okolních stanic, které jsme byli schopni udělat, si v tomto počasí rozmyslelo účast v závodě.

Takže tolik v rychlosti info o Elektrotáboru s letopočtem 2017.

Díky všem spoluorganizátorům a účastníkům.

Radek Václavík, OK2XDX
ON Semiconductor
za materiální podporu na stavebnice

a dále za pomoc s přípravami a labem:

Martin, OK2MRK
Mirek, OK2MDK
Petr, OK1VEN
Honza, OK2ATM
Ondra

za skvělou kuchyni
Zdeněk, OK2BUC
Jeník

za práci s oddíly a nutnou zdravotnickou pomoc

Petra
Vendy
Kája
Týna

za bezchybné zásobování a další podporu

Tamara
Mirek, OK2MDK

velké poděkování za hry a jiné bláznivé aktivity ;) programákovi Rohlíkovi (David)

Díky hlavasovi Mírovi, bez jehož nadšení pro pokračování ET by tento ročník nebyl

Další podporovatelé a Ti co pomohli s připravou:

Petr Pavlík
Tomáš Petřek
Jiří Geryk, OK2VWN

Ještě jednou díky všem a třeba, snad, někdy zase na viděnou!!

73! Robin OK2UWQ