Dodgeball mistrovství střední Evropy + turnaj Dodge&Style Vídeň

Mirek Klimecký, 2. března 2017
Team OlbramChallenge z Kopřivnice reprezentoval ČR na mistrovství Evropy již třikrát a je kvalitním soupeřem, ale reprezentoval ČR pouze v kategorii mužů.

Dnes se hraje dodgeball i v Brně, Ústí nad Labem a Frýdku-Místku. Tím se zvýšil počet hráčů a hráček a tak jsme mohli reprezentovat ČR i v kategorii žen.

Dne 26. 2. 2017 se konalo mistrovství střední Evropy ve Vídni, kde byli přítomny státy Rakousko, Itálie, Nizozemsko, Rumunsko, Slovinsko, Německo, Švýcarsko a Česká republika. Některé státy mají o dost více hráčů a tak hrálo více týmů.

V kategorii muži hrálo 11 týmů, kde hoši vybojovali důstojné 7. místo. Bohužel se nám nepodařilo dostat v základní skupině na druhé místo, odkud by byl postup na medaile více reálný a Italům jsme po nejlepším zahraném zápase podlehli 6:5 na sety. Poté jsme podlehli druhému týmu z Itálie, který nás hodil o boj o 5 - 8 místo, kde demotivační nálada měla za následek další zmařený zápas proti třetímu týmu Rakouska a následně jsme porazili Rumunsko a skončili v tomto turnaji na 7. místě.

Ale naopak velice potěšili naše ženy, které spolu nikdy nehrály a nebyly vůbec sehrané a celý den v turnaji se snažily sehrát neboť ženy byly ze třech měst naší republiky. Nakonec po nevydařeném začátku, kde nálada byla demotivujicí se ženy každým zápasem zlepšovaly a hledaly si k sobě cestu. Nakonec v boji o 7. místo porazily Švýcarky a umístily se tak na předposledním místě. Je to velký úspěch, neboť ani jedna žena nebyla nikdy na turnaji v dodgeballe a tak nás muže velice potěšily, že ony tento den měly štěstí.

Den předtím byl turnaj Dodge&Style, který se hrál v kategorii mix, to znamená ve hře tři ženy a tři muži. Měli jsme dva týmy, a to OlbramChallenge z Kopřivnice a PAC devils z Ústí nad Labem. Ústí překvapilo, neboť byli také poprvé na turnaji a s žádným týmem neměli ve skóre nulu. Zatím co tým OlbramChallenge se dostal výš a v boji o třetí místo podlehl rakouskému týmu.

Nutno dodat, že každý den není posvícení a dodgeball je taková hra, kde malá chybička jednoho hráče z týmu znamená mnohdy těsně prohraný zápas.

Takže naše výprava do Vídně byla velice úspěšná a snad už budeme hrát každý další turnaj i v ženských kategorií.

Miroslav Klimecký - Manažer týmů OlbramChallenge a PAC Devils

Kategorie muži