Dodge&Style2016

Mirek Klimecký, 3. března 2016
Po roce jsme opět stanuli na hřišti Víděňského sportovního areálu Auf der Schmelz, na dalším ročníku turnaje Dodge&Style.

Jelikož máme dvouleté zkušenosti z mistroství Evropy, byli jsme přiděleni do silnější skupiny. Do turnaje jsme vstoupili poněkud nešťastně, dvěma prohrami proti místním favoritům v rozřazovacích bestof3 hrách. Avšak v dalších hrách jsme se už rozehráli a nastoupili na výherní vlnu. Ze skupiny jsme postoupili ze třetího místa a poté nás čekaly zápasy se dvěma týmy místní dodgeballové školy ViennaStateSpartans, ze kterých pochází většina rakouských reprezentantů.

Po vyrovnaném boji jsme v obou zápasech s trochou štěstí i díky precizním koncovkám zvítězili. Dostali jsme se tedy do finále proti teamu skládajících se z národních reprezentantů dodgeballové evropské špičky, tedy Anglie, Skotsko i Walles. V koncovce nám poněkud došly síly a soupeř prokázal své nepřehlédnutelné kvality. Sice jsme prohráli, ale s úsměvem na rtu vítáme skvělý výsledek 2. místo v špičkovém turnaji.

Nesmírně si ceníme dalších získaných zkušeností a nových navázaných přátelství v dodgeballové rodině, které nám pomohou v urputném boji na mistroství Evropy tento rok konající se v Paříži.

Dále děkujeme všem co nás podporují naše PS a město Kopřivnice.

Za tým Petr Žingor